2 Minuty
Wraz ze zbliżającą się konferencją Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) rośnie zainteresowanie tym, jak będzie wyglądać kolejna odsłona systemu operacyjnego iPhone — iOS 26. Słynny projektant Sebastiaan de With zaprezentował intrygującą koncepcję, która przekształca interfejs iOS, nadając mu „szklany” charakter i zapowiadając potencjalnie przełomowe doświadczenia użytkownika.
Tło projektanta i jego wizja
Sebastiaan de With, współzałożyciel firmy Lux oraz twórca popularnych aplikacji fotograficznych takich jak Halide i Kino, posiada ogromne doświadczenie w branży. Mając na swoim koncie współpracę z Apple, de With doskonale zna światowe trendy projektowe. Jego najnowszy projekt bada przyszłość wyglądu iOS, macOS i innych systemów Apple, proponując spójny język wizualny oparty na transparentności i płynności.

Koncepcyjny design: „Living Glass”
Projekt pod nazwą „Living Glass” wyobraża sobie interfejs, w którym cyfrowe elementy stają się naturalnym przedłużeniem szklanej obudowy iPhone’a. Taka filozofia ma na celu stworzenie bardziej immersyjnego i intuicyjnego doświadczenia użytkownika, rozmywając granice pomiędzy sprzętem a oprogramowaniem. Inspiracją dla tego projektu był m.in. system visionOS, co sugeruje dążenie Apple do ujednolicenia estetyki w całym swoim ekosystemie.
Zgodność z kierunkiem rozwoju Apple
Koncepcja de Witha znajduje odzwierciedlenie w pierwszych sygnałach z iOS 18 oraz doniesieniach branżowych ekspertów, takich jak Mark Gurman, które wskazują na zmianę w podejściu Apple do designu. Szklane efekty i nacisk na przejrzystość są częścią szerszego trendu, w którym Apple dąży do bardziej angażujących i spójnych wizualnie interfejsów.
Podsumowanie
Choć „Living Glass” Sebastiaana de Witha to na razie wizjonerska koncepcja, daje ona intrygujące spojrzenie na możliwą przyszłość iOS. Jeżeli Apple będzie dalej podążać ścieżką innowacji, inspiracje tego typu mogą mieć realny wpływ na rozwój bardziej immersyjnych i zintegrowanych doświadczeń użytkowników w kolejnych wersjach iOS.
Źródło: smarti

Komentarze